ABDULLAH AVCI İSTİFA ETMELİ

ABDULLAH AVCI İSTİFA ETMELİ

Milli Takım, 2014 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Kupasına gitme umutlarını Macaristan beraberliği ile (hemen hemen) tüketti. Ve bu tükeniş, grupta Milli Takımımızın oynanmamış 4 maçı varken gerçekleşti.

Geriye doğru dönüp bakın, yakın tarihimizde bir benzerini göremezsiniz bu durumun. En kötü deyip beğenmediğimiz Hiddink döneminde bile son maça kadar şansımız vardı.

Türkiye’nin bir futbol ülkesi olduğundan, ligimizin marka değerinin çok üst düzeyde olduğundan dem vurup daha oynanmamış dört maç varken umutların tükenişini yaşamak müthiş bir tezat. Ayrıca kesin bir başarısızlık.

Abdullah Avcı, çok iyi bir kişilik hatta çok iyi bir teknik direktör olabilir. Muhtemelen de öyle zaten. Ama olmadı mı olmuyor işte. Bir doku uyuşmazlığı gelişti ve sağlık bozuldu bir kere. Bu nedenle hiç uzatmadan, eğip bükmeden istifa etmeli. Hatta bence maç sonu basın toplantısında bunu açıklamış olmalıydı.

Bir teknik direktör kıyımından söz etmiyorum elbette. Çok açık ve net bir başarısızlığın bir faturası olduğundan ve bunu ödemesi gerekenin de belli olmasından söz ediyorum. Bu durum dünyanın her yerinde de böyledir. Başarısız olduğu halde devam eden bir hoca bulamazsınız.

Size yapılmak üzere teslim edilen bir işi yapamışsanız başarısız olduğunuzu kabullenmekten başka ne vardır yapılacak? Milli Takım da Abdullah Avcı’ya başarılı olup Dünya Kupası’na gitsin diye emanet edilmedi mi? Edildi. Ama görevin başarısızlıkla neticeleneceği daha şimdiden anlaşıldı. Bu durumda her medeni insan gibi Abdullah Avcı da, kimsenin işine son vermesini beklemeden görevi bırakmalıdır.

Dünyada çok iyi teknik direktörlerin başarısız olduğu takımların yığınla örneği mevcuttur. Her teknik adamın her takımla başarıya ulaşacağını kimse garanti edemez. Ayıp da değildir ayrıca bu durum. Ayıp olan başarısızlığı görmeyip devam etmeye çalışmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.