AŞK NEDİR?

AŞK NEDİR?

Sizce aşk nedir? Nasıl anlaşılır? Herkes kendince bir tarifle anlatacaktır herhalde aşkı. Ancak ben sormaya devam etmek istiyorum.
Sesini duyduğunuzda, hatta sesini duymanıza bile gerek yok, düşündüğünüzde karnınızın orta yerinde bir sancıyı yaşamak mıdır aşk? O sancıyla birlikte nefesinizin kesildiğini hissetmek, damarlarınızdan kanın çekildiğini duymak mıdır?
Göğüs kafesinize sığmayan bir kalbin varlığını hissetmek, göğsünüzü yararcasına geren doğaüstü heyecan aşk mıdır sizce de?
Yokluğunda ölesiye özlemek, varlığında sonsuz bir mutluluk ve huzur hissiyle dolmak mıdır aşk? Ellerini tutup yürürken ayaklarınızın yere değmediğini fark edip sarılıvermek midir yoksa?
Aşk kokusunu duymak mıdır sürekli, kokusunu özlemek midir? İçinizde kabaran sonsuz bir koklama isteği midir veya? Koklamaya doyamamak, aşk olabilir mi peki? İçinize çektikçe tırnak uçlarınıza kadar o kokuyla dolma isteğinize ne demeli? O eşsiz kokuyu her hücrenizde hissetmenizi nasıl açıklayabilirsiniz?
Yüzünde, gözlerinde yakalayacağınız bir küçük gülümsemeyle dünyaların sizin olmasını aşktan başka neyle açıklayabilirsiniz? Başını göğsünüze koyduğunda ne hale geldiğinizi, neler, nasıl mutluluklar yaşadığınızı düşünün bir kez. Böyle paha biçilmez bir hali başka ne yaşatır sanıyorsunuz size?
Kollarınızın arasına alma, sarıp sarmalama isteğini aşktan başka ne yaşatır, ne yaşatabilir? Sarmak sarılmak güzel de içinizde bir çığ gibi büyüyen bu isteğe ne buyrulur?
Dokunduğunuzda tensel heyecanlarınıza galebe çalan o diğer duygular, o heyecan, o mutluluk, o huzur ve güven, o hafiflik, o içinizi içinize sığdırmayan tarifi imkânsız haller aşktan mütevellit değil midir?
Aynı evin içinde başka bir odada olmasına bile tahammül edememek, bu uzaklığı bile çok sayıp özlemek neyin nesidir? Ya uzak kalıp özledikçe hırçınlaşmak? Kimi zaman öfke ile tezahür eden, kimi zaman da mutedil bir sitemle ortaya çıkan duyguların bütünü müdür aşk?
Yapmam dediklerinizi yaptıran, durmam dediğiniz yere çivileyen, duymaya tahammül edemeyeceğiniz sözlere boyun büktüren nedir sizce? Söyler misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.