EY TÜRK GENÇLİĞİ!

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifeni özgüvenli olmak şeklinde algılamış olabilirsin. Ancak şunu unutma ki, altını dolduramadığın özgüven duygusu, yaşamın boyunca senin en tehlikeli ortağın olacaktır. Hamasetin cehalet ile mükemmel uyumu sayesinde müthiş bir cazibeye bürünen cümleler kulağına hoş gelebilir. Ancak en çok ses çıkaran nesnelerin içi boş olanlar olduğu, unutulmaya gelmeyecek en önemli gerçeklerdendir.

Sürekli pohpohlanan benliğin sayesinde olumsuz hiçbir cümleye katlanamayan ve bu cümleleri kuranları doğrudan düşman belleyen yapın, çevrene bıraktığın en kötü izlenim olarak kalacaktır. Şunu bilmelisin ki, seni eleştirenlerin hepsi düşmanın değildir. Hatta asıl olarak şunu daha iyi bilmelisin ki, sana kurulan onay cümlelerinin sahipleri de tamamen dostun olamaz. Bunları anlamak ve ayırt etmek, her türlü düşman karşısında seni daha dayanıklı ve zafere bir adım daha yakın kılacaktır.

Hayatın baharındayken gez, toz, eğlen elbette. Tam yeri ve zamanıdır tüm bunların. Ama o hiç bitmeyecekmiş gibi düşündüğün zamanından küçük bir parçayı da kendi donanımın için ayır. Alacağın diploma ile yetinme, onu başka meziyetler ile destekle. Unutma, en sağlam direk bile desteksiz ayakta kalamaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.