KAÇARKEN BÜYÜMEK

KAÇARKEN BÜYÜMEK

Bir hayalin peşinde olup da hayalin kaçması, hep uzaklaşması çok zordur. Hayal kurarsınız, plan yaparsınız, olsun istersiniz ama hayaliniz hep sizden kaçar. Zordur bunu yaşamak. Aklını başından alır insanın. ” Kaçan kovalanır ” dan başka bir şey benim anlatmaya çalıştığım.

Bilerek kaçması hayalinizin sizden. Bilerek uzaklaşması anlatmaya çalıştığım. Sizi ve çevrenizi düşünerek sizden kaçması daha çok zorlar insanı. Size ve çevrenize dair kaygılar sizden uzak tutar hayalinizi. Büyüklüktür de, zordur ama.

Sizin için bir şey yapmak budur. Bu gerçekten sizin için yapılmıştır. Tezat gibi durur ama sizin içindir kaçış. Siz zarar görmeyin diye. Çevreniz zarar görmesin diye. Sizin için bir şey yapmasını istemezsiniz. Hele böyle bir şey yapmasını hiç istemezsiniz. Ama yapar. Kendine dair bir çok şeyden vazgeçerek yapar bunu. Büyüklüktür ama zordur.

Siz ve etrafınız için kaygılar taşır. Onlar adına üzüntüler yaşar ve kaçar. Sonsuz bir kaçıştır bu… Umarsız bir kaçış… Kendi etrafını yıkmak pahasına bir kaçış… Zarar vermemek için zarar görerek kaçış…

Kaçmasa keşke dersiniz, sorumluluk bana ait olarak kalsa dersiniz. Ama o, kaçar tüm sorumluluğu üzerine alarak. Hoş bir seda olarak kalmak daha rahatlatıcıdır ruhunu.

Büyüklüktür… Ama zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.