YAŞLANMA SADECE KADINLARIN DERDİ Mİ?

YAŞLANMA SADECE KADINLARIN DERDİ Mİ?

Yaşlanma, son zamanlardaki moda ama komik ifadesi ile yaş alma, sadece kadınların dert edindiği bir durum mudur gerçekten? Yaşlanma karşıtı kozmetik ürünlerin, bu konudaki her türlü yazı ve makalenin hedef kitlesinin başında kadınların olması bu soruyu sorduruyor bana. Dilerseniz, siz de Google görsel aramasına “yaşlanma” kelimesini yazabilir ve sonucu gözlerinizle görebilirsiniz. Arama sonucunda listelenen resimlerin ezici bir çoğunlukla kadını öne çıkardığı yalın bir gerçek olarak karşınıza çıkacak.

Peki gerçekten sadece kadınlar mı yaşlanmaktan endişe duyar ve bunu örtmeye gizlemeye çalışır? Erkekler için bu sanıldığı kadar önemsiz midir?

Beğenilme isteği, özellikle de karşı cins tarafından beğenilmek ve hemcinsleri arasında daha ön planda olabilmek arzusu, aslında kaçınılmaz olarak herkesin ortak paydası. O halde neden kadınlar bu anlamda daha ön planda tutuluyor sorusunu düşünmeden duramıyor insan. Gerçekten sebep bunu sadece kadınların dert ediniyor olması mı?

Erkeklerin içinde bulundukları yaşı, durumu daha olgunlukla karşılamaları ve kabullenmeleri midir yoksa kadınların beğenilme arzusunun erkeklere oranla fazlalığı mıdır sorunun cevabı bilemem. Cevaplamak ciddi bir uzmanlık gerektirir aklınızda beliren bütün bu soruları.

Yaşlanma, yaşlılık, bir sona, bu dünyanın sonuna doğru atılan adımlar olarak algılanacağı için bunu dert etmeyecek kişi pek de olmasa gerek. Evet, olup biteni tam olarak açıklayamasak da durum tespiti ile bu soruları sormak ve cevap aramak uzmanlık gerektirmeyen işler. Bize de bu kolay işler düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.